Witamy w Międzyzdrojach!

Miejscu, w którym wypoczniesz…

Międzyzdroje to szeroka słoneczna plaża, tonące w zieleni pensjonaty i domy wczasowe, promenada nadmorska zamieniająca się każdego letniego wieczoru w deptak spacerowy.

Perła Bałtyku, podtrzymująca swoją dawną sławę kurortu, każdego lata zapełnia się wielobarwnym tłumem podążającym w kierunku plaży, gdzie czeka morze.

Międzyzdroje wraz z otaczającym je Parkiem Narodowym tworzą zespół o unikalnych wartościach krajobrazowych, kulturowych
i turystycznych..

Letnia stolica Pomorza Zachodniego

Kto był kiedykolwiek w Międzyzdrojach na wyspie Wolin zgodzi się, że miasto jest letnią stolicą Pomorza Zachodniego. Nie każdy jednak wie, że jest to również kurort ze 150-letnią tradycją. Obszerne domy i hotele wśród drzew, promenada nadmorska gdzie urlopowicze mogą spacerować wieczorami, tworzą wyjątkową atmosferę. Miasto jest położone między szeroką plażą z wybrzeżem klifowym oraz lasami Wolińskiego Parku Narodowego. Czyste wody Zatoki Pomorskiej, odpowiedni leczniczy mikroklimat, dzika przyroda i piękny krajobraz są atrakcją dla tysięcy ludzi przybywających każdego roku. W XVIII wieku modnym stało się spędzanie urlopów nad morzem. To wtedy pierwsi letnicy zawitali do Międzyzdrojów. Uboga wioska niebawem zmieniła się w bogaty i modny letni kurort. W 1838 wybudowano kąpielisko na plaży. Pod koniec XIX wieku organizowano kąpiele błotne, wybudowane zostały hotele i pensjonaty, oczyszczono wybrzeże i skonstruowano drewniane molo. Piękna architektura przy promenadzie, 300-metrowe molo i port podtrzymujący tradycję rybaków (w XIII wieku była to osada rybacka) są niezaprzeczalną atrakcją dla turystów.

Inne atrakcje:

Woliński Park Narodowy rezerwat żubrów, muzeum przyrodnicze, wybrzeże klifowe, wzgórze Zielonka oraz perła parku – jezioro Turkusowe.

W parku żyje 270 chronionych gatunków zwierząt, włącznie z kilkoma orłami bielikami, które są godłem parku. Letnia oferta wzbogacana jest wydarzeniami kulturalnymi. Najstarszym z nich jest Festiwal Chóralny, który odbywa się od 1965 roku. Od 1997 roku dzięki festiwalowi filmowemu Międzyzdroje stały się filmową stolicą Polski. Podczas trwania festiwalu największą atrakcją są czołowe osobistości polskiej sceny Na chodniku przy Promenadzie Gwiazd każdego lata pojawiają się nowe odciski dłoni polskich aktorów i twórców filmowych.

Źródło: www.miedzyzdroje.pl