renata1

MIĘDZYZDROJE – MIASTO WYPOCZYNKU

Posted by

Międzyzdroje to jedno z najbardziej malowniczych miast nad Morzem Bałtyckim. Liczne kurorty wypoczynkowe, luksusowe hotele i piękne widoki przyciągają wielu wczasowiczów o każdej porze roku. Miasto może pochwalić się rozwiniętą turystyką, a każdy wczasowicz będzie z pewnością zadowolony z usług i oferty atrakcji.

Podstawowe informacje o Międzyzdrojach

Miasto znajduje się w północno-zachodniej Polsce, w województwie zachodniopomorskim. Międzyzdroje to ośrodek turystyczny i wypoczynkowy. Miasto leży w centralnej części wyspy Wolin nad Zatoką Pomorską i graniczy z terenami Wolińskiego Parku Narodowego, którego prawdziwą perełką jest Jezioro Turkusowe. W Zatoce Pomorskiej można dostrzec rzadkie gatunki morskie, przede wszystkim foki szare i morświny.

Historia miasta

Do połowy XIX wieku Międzyzdroje były bardzo biedną rybacką wioską. Przemiany rozpoczęły się w roku 1832. W 1835 na plażach zaczęły powstawać pierwsze obiekty kąpieliskowe, a na przełomie XIX/XX w. miejscowość stała się modnym kurortem z zakładem solankowym, spacerową promenadą, hotelami, pensjonatami i willami. Już 1 lipca 1895 roku oddano do użytku drewniane molo o długości 300 m. Zarówno I, jak i II wojna światowa, na szczęście oszczędziły miastu zniszczeń. Międzyzdroje zostały przyłączone do Polski po 1945 roku. Za to w 2004 roku oddane do użytku zostało molo, które znamy do dziś.

Logo miasta

Logotyp podkreśla dwie funkcje miasta: turystykę oraz możliwości relaksu, jakie daje nadmorskie położenie gminy. Równocześnie wywołuje pozytywne skojarzenia, wynikające z zastosowania żywych kolorów oraz dynamicznych kształtów. Logo miasta składa się z trzech części: gwiazdy, nazwy miejscowości oraz hasła promocyjnego, które mogą występować razem lub oddzielnie, w zależności od zastosowania.

Kultura

Lubisz spędzać czas w miejscach kultury? W Międzyzdrojach możesz wybrać się na przykład do Domu Kultury! Jego celem jest rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb kulturalnych oraz organizowanie wydarzeń kulturalnych na skalę międzynarodową. Placówka prowadzi zajęcia edukacyjne, koła zainteresowań i wiele innych inicjatyw. Obowiązkowym miejscem do odwiedzenia w trakcie pobytu w Międzyzdrojach jest też Promenada Gwiazd, gdzie najlepsi polscy aktorzy oraz reżyserzy odciskają swoje dłonie, pozostawiając trwały ślad dla potomnych.  Amfiteatr w naszym mieście został przebudowany w 2010 roku i od tamtej pory organizowane są tu liczne imprezy muzyczne i kabaretowe. Jest to dość nietypowy obiekt, gdyż nie ma w nim stałych miejsc dla widowni, a krzesełka są dostawiane. Wyburzono starą drewnianą scenę oraz budki gastronomiczne i stworzono na tym miejscu ogólnodostępny plac bez widowni z pawilonami gastronomicznymi. Obiekt mieści teraz ponad 800 osób.

Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie. Międzyzdroje to piękne miasto z jeszcze piękniejszą historią. Mieszkańcy są uśmiechnięci nawet w deszczowe szare dni i zawsze służą pomocą. Jest to świetne miasto do spędzenia urlopu, majówki lub nawet weekendu. Miasto oferuje wiele atrakcji kulturalnych i sportowych. W Międzyzdrojach na pewno nie będziesz się nudzić!

Planujesz wakacje nad morzem? Sprawdź naszą ofertę: https://willarenata.pl/