renata2

PLUSY WYPOCZYNKU NAD MORZEM

Posted by

Spędzanie urlopu na morzem to jedna z najpopularniejszych i najczęściej wybieranych opcji na wypoczynek. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim. Z roku na rok coraz więcej Polaków decyduje się na nadmorskie wakacje. Promenady aż uginają się pod ilością stąpających po nich turystów. A jakie są największe plusy wypoczywania nad morzem? Co przyciąga turystów co roku?

Wdychanie jodu

Jod jest jednym z wielu pierwiastków niezbędnych dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Długotrwały niedobór jodu prowadzi do problemów z tarczycą, za to 150-300 mikrogramów jodu dziennie, zapewnia jej właściwe funkcjonowanie. Bogate pokłady jodu są w wodzie morskiej. Jego istotnym źródłem są ryby i owoce morza. Najwięcej jodu zawierają dorsz, mintaj, halibut i sardynki.

Szeroki wybór rozrywek

Nad Polskim morzem, a szczególnie w Międzyzdrojach, na pewno nie będziesz się nudził! Świetnym miejscem na długi i przyjemny dla oka spacer, będzie przejście się po nadmorskim molo. Tereny słyną też z pięknych punktów widokowych, z których można podziwiać wschody i zachody słońca. Nad morzem jest też wiele ścieżek rowerowych. Turyści chętnie korzystają z miejskich rowerów i zabierają je na długie wycieczki. Wakacje to nie tylko czas na wylegiwanie się, ale też na aktywność fizyczną. A gdy pogoda nie będzie dopisywać, możesz skorzystać z rozrywek takich, jak oceanarium! Możesz wybrać się też do muzeum lub galerii sztuki. A wieczorem odwiedzić pub, albo ponieść się imprezie i pobawić się w klubie.

Oferta gastronomiczna

Obowiązkowo nad morzem musimy zawitać w przynajmniej jednej smażalni ryb. Sandacz? Lin? Pstrąg? A może dorsz? Do wyboru do koloru! Nad morzem zjesz świeże ryby dobrej jakości. Jakich ryb powinniśmy szukać w pierwszej kolejności? Najlepiej tych lokalnych, ze względu na ich niepowtarzalny aromat. Takie ryby zamówione w dobrych knajpach pochodzą od lokalnych dostawców i są prawdziwą gwarancją niesamowitego smaku. Do nadmorskich rarytasów należą też gofry i pyszne lody, które przynoszą orzeźwienie w ciepły dzień.

Morskie kąpiele

Woda morska świetnie wpływa na naszą skórę. Dlaczego? Ponieważ jej skład jest zbliżony do płynu owodniowego, w którym rozwija się płód. Mineralne składniki wody wnikają głęboko w pory skóry i działają oczyszczająco. Kąpiele morskie poprawiają nawilżenie skóry i jej ukrwienie. Skóra staje się napięta i elastyczna. Mówiąc wprost, skóra młodnieje. Wypad nad morze wspaniale wpływa na zdrowie i urodę.

Idealne miejsce na relaks

Szum fal i miękki piasek pod nogami to marzenie, każdego zapracowanego Polaka. Wyrwanie się z wielkiego miasta, do cichego nadmorskiego pensjonatu brzmi jak raj na ziemi. Zrelaksuj się i odpocznij od zabieganego życia w mieście. Możesz skorzystać też z usług SPA i doświadczyć prawdziwego odprężenia. Naciesz oko pięknymi krajobrazami, zachodami słońca nad wodą, wycisz się i naładuj akumulatory.
Wybierz się na wakacje nad morze i daj sobie odpocząć od codziennego życia!

Zapraszamy! Zapoznaj się z naszą ofertą na stronie: https://willarenata.pl/